content top

חגורה עבור הרזיה

 

עד כה החגורה שרכשתם נועדה כדי לשמור שהמכנסיים שלכם לא יפלו או כדי להוסיף איזה טאצ' אופנתי ללבוש שלכם, אך כבר כמה זמן שקיימת ופעילה תעשייה שלמה המוכרת לכם – חגורת הרזיה. אם מאסתם בתזונה נכונה וספורט והחלטתם שאת הירידה במשקל תעשו בעזרת חגורת הרזיה, כדאי שתדעו כמה דברים, לפני שתרוצו לקנות את מוצר הקסם.

המחשה לחגורת הרזיה

 

איך זה פועל

עם הביקוש והצורך פותחו סוגים שונים של חגורות וכל חברה מציגה את החגורה שלה כחגורת הרזיה שמגבירה את הדם, מפעילה את השרירים ומגיעה עד השכבות העמוקות של השומן. ישנה חגורת הרזיה שעובדת בעזרת שיטה של גירוי חשמלי, חגורת הרזיה אחרת מכווצת שרירים ופעילה.

קיימת גם חגורת הרזיה שתספק עיסוי ובכך תתרום לזרימת הדם ולניקוי הרעלים, או חגורת הרזיה שתפעיל אינפרא אדום ותגרום לתחושת חום שתמיס שומנים. המשותף לכול חגורות ההרזיה למניהן הוא שאת כולן יציגו בפניכם כשורפות קלוריות, מחסלות צלוליט, תורמות לירידה במשקל,  מעלימות את הבטן ומחטבות את הגוף. חגורת הרזיה נוצרה מתוך הרצון להרזות מבלי להזיע בחדר הכושר או מבלי להתמיד בתזונה נכונה.

את השימוש בחגורות האלה ניתן לעשות תוך כדי צפייה בטלוויזיה, בישול, טיול עם הכלב או קיפול כביסה והשימוש בהן מספר דקות ביום יגרום לגופכם להפוך לגוף שעליו חלמתם, כך טוענים היצרנים. מחירה של חגורת הבטן נע בין 60 שקלים ועד למאות שקלים וזה תלוי בטכנולוגיה המתפתחת שלה, באביזרים הנלווים אליה ובאיך שהיא מוצגת ומשווקת. יש ממוחשבת ויש עם שלט, יש על בטריות ויש עם חיבור חשמלי והאפשרויות כמעט שאין סופיות.

 

בעד ונגד

 

פעולות כמו רטט וחימום אולי משפרות יכולות קיימות אצל ספורטאים מקצועיים ולעיתים תורמות לאימון משלים אך אין להן יכולות פלא והן לא מסייעות באופן מוחלט לירידה במשקל. הן אולי מועילות לאוכלוסיה שבשל בעיות רפואיות לא יכולה לבצע פעילות גופנית אך כמות הקלוריות שהן שורפות הוא קטן מאוד ואינו אפקטיבי למי שמטרתו היא להרזות. החיסרון של חגורות ההרזיה ומכשירי הרטט השונים הוא שהם עלולים לגרום לבעיה מינורית מאוד בתהליך חילוף החומרים.

בנוסף, הרוכש את החגורה בטוח ביעילותה ופוסק מלבצע ספורט או לשמור על תפריט מאוזן, מה שעלול לגרום לעיתים לתוצאה הפוכה, כלומר לעלייה במשקל. אין הוכחות ועובדות בנוגע לחגורה אך יש הטוענים שהיא מסייעת למראה מוצק יותר, לבטן שטוחה, לעור יפה ואפילו לשרירים אך לא בזכות פעולתה של החגורה בלבד. יש ומומלץ לשלב עם החגורה תרגילים אירובים שונים כדי לסייע להצלחתה, בנוסף יש לאכול נכון ולהוסיף דיאטה נכונה כדי לייעל ולעזור לחגורה להצליח.

 

לסיכום

 

אולי חגורות ההרזיה עושות שינויים קלים בעור ובמראה אך מדובר במשהו זמני בהחלט ואין שום דבר שהוכח מדעית, כלומר שום דבר לא בטוח וזה יכול להשתנות מאדם לאדם אם בכלל. פתרונות פלאים עדיין לא קיימים וכדי להוריד את אחוזי השומן, לחטב את הגוף ולרדת במשקל תיהיו חייבים לעשות בדרך המסורתית. לא יועיל אם תרכשו חגורה, תלבשו אותה ותצפו בטלוויזיה, למרות שככה מבטיחים בפרסומים השונים. הקפידו לשמור על תזונה נכונה, אכלו נכון, שתו הרבה מים ופנו במידת הצורך לדיאטנית קלינית לטובת תפריט שנכון עבורכם. הקפידו על פעילות גופנית לפחות 4 פעמים בשבוע כדי לחזק את הגוף ולהיפטר מהמשקל העודף. גם אם החלטתם שאתם מאמינים בחגורת הרזיה ואתם רוכשים אחת, חשוב שלא תתלו את כל תקוותכם בחגורה בלבד והמשיכו בפעילות טובה ובתזונה נכונה לגוף ונפש בריאים.