content top

הרזיה מהירה

 

הרזיה מהירה היא חלומו של כל מי שמעוניין להיפרד ממשקלו העודף, אך לא כל הנוצץ הוא זהב ובהרזיה מהירה סיכונים שונים שגם התוצאה המפתה אינה מפצה עליהם, רגע לפני שאתם מתחילים בתהליך הקצר ובשינוי הגדול שימו לב לכל הפרטים וקחו לתשומת ליבכם את ההשלכות.

 

איך מרזים מהר

 

בימינו פותחו שיטות רבות להרזיה מהירה והמתעניינים בנושא רבים. השיטות המגוונות מתחילות דרך חישובי קלוריות נוקשים, ממשיכות דרך דיאטת כסאח, בה המעוניין להרזות משנה את תפריטו לתפריט שיבטיח לו הרזיה מהירה ומסתיימות בכדורי הרזיה שונים שמבטיחים תוצאות ומהר.

קיימות גם קבוצות הרזיה שפועלות במוקדים רבים בארץ ומספקות שיטות או כלים להרזיה בתווך זמן קצר יחסית.

הרזיה מהירהחישובי קלוריות נועדו כדי לבחון אם כמות המזון וערכו הקלורי שאנו מכניסים לגוף הוא המתאים והנכון לנו, אך לטובת הרזיה מהירה יש הצורכים מספר קלוריות נמוך מהמומלץ וכך מגיעים לתוצאות המהירות.

דיאטת כסאח היא דיאטה לטובת הרזיה מהירה והיא לרוב מגבילה את התפריט למרכיב אחד, כמו רק פוקפורן למשל, או מצמצמת את התפריט למספר קטן של מרכיבים שאותם ניתן לאכול במסגרתה.

כדורי הרזיה הינם גלולות, אותם צורך המבקש להרזות ולרוב הן מדכאות את התיאבון או מגבירות את חילוף החומרים, לטובת הרזיה מהירה.

קבוצות הרזיה רובן, הן אוסף של אנשים שהמחבר בניהם הוא הצורך והרצון להוריד במשקל. ישנן סוגים שונים של קבוצות הרזיה, כאלה שהרעיון המרכזי שלהן הוא  פעילות ספורטיבית או כאלה שהדגש בהן הוא על הרגלי אכילה נכונים.

 

מהם הסיכונים

 

לא סתם ישנה כמות קלוריות מומלצת ומתאימה לכל אחד ואחת מאיתנו, האוכל הוא הדלק שלנו ובלי כל הדרוש לנו נהפוך לחלשים וחסרי אנרגיה. מניעת כמות מספקת של מזון או צריכת מזון מוגבל עלול לגרום לתשישות, עייפות, מחסור באנרגיה ואף לפגום במערכת החיסונית ובבריאות התקינה של האדם.

לגופנו דרושים כמויות נכונות של חלבונים, פחמימות ושומן, כל מניעה או צריכה מוגברת של רכיבים אלה פוגעת בתפקודו ולא יעילה לו, גם אם היא מספקת תוצאה של ירידה במשקל.

בנוסף, כדורי ההרזיה אכן תורמים לאיבוד המשקל העודף אך גם להם השלכות בריאותיות לא מומלצות המשלבות התערבות כימית או טבעית על המערכות שלנו.

כדורים תרופתיים מכילים חומרים כימיים שמשפיעים על המוח ועלולים לפגוע בו או לגרום להתמכרות ואילו כדורים טבעיים מכילים חומרים פעילים שעלולים ליצור תופעות לוואי ולהשפיע עלינו לרעה.

ההשתתפות בקבוצות הרזיה אומנם אינה מזיקה לבריאות באופן ישיר, אך כדאי להימנע מכאלה המבטיחות שינויים גדולים בזמן קצר. קבוצות הרזיה אומנם מספקות מסגרת משותפת לבעלי אותה מטרה ויכולות לתרום משמעותית לחיזוק היכולות הנפשיות או הפיזיות, אך כדאי לבחור בקבוצה המתאימה.

קבוצות הרזיה שהדגש בהן הוא על ספורט יתאימו לאלה שמעוניינים לפתח את הכושר הפיזי שאבד או שאינו בשיאו. ישנן גם קבוצות שבמסגרתן יהיו שיחות משותפות של תמיכה הדדית בין חברי הקבוצה ונסיון לתת כלים להצלחה מתמשכת של המשתתפים, בשינוי דרך החיים כולה לחיים בריאים ורזים יותר. כלומר, משך הזמן של הקבוצה הוא מהיר אך ההרזיה היא לטווח הרחוק ובעצם לחיים בכלל.

 

לסיכום

 

כדאי ובריא להוריד במשקל, אך אם ניתן לעשות זאת באופן הדרגתי ונכון זה בוודאי עדיף. השתדלו להימנע מתזונה לקויה או מכדורים שבעזרתם יורדים מהר אך גם עולים מהר בחזרה, במידה ותועיל לכם קבוצת הרזיה, בחרו את המתאימה לכם ואמצו את כל ההרגלים הנכונים לטובת המטרה והכי חשוב, שימרו על בריאותכם. בהצלחה.