content top

מועדון הדיאטה

דיאטה קלאב היא חברה הפועלת בארץ מאז 1987 – והמעניקה לכל מי שרוצה לרדת במשקל תוך כדי קבלת תמיכה מקצועית לאורך כל הדרך את האפשרות לעשות זאת.

העיקרון המנחה את פעילות דיאטה קלאב הוא התמיכה: החברה מגדירה את עצמה כמי שמפעילה קבוצות הרזיה והעצמה (שהרי דיאטה מוצלחת אינה רק השלת קילוגרמים מיותרים אלא שינוי אורח חיים כך שגם האישיות מושפעת), ומעסיקה לא רק דיאטניות אלא גם אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגיה.

תפריט דיאטה על-פי דיאטה קלאב

תזמון ארוחותעל פי מומחי דיאטה קלאב, דיאטה טובה היא כזו שניתן להתמיד בה לאורך זמן, ועל כן – מתוך הבנת נפש האדם והצורך שלנו בדיאטה נטולת סבל (ובכלל, חיים שיש בהם גם מרכיב של הנאה, כולל בתזונה) – נקבעו מספר כללים שמטרתם העיקרית היא יצירת אורח חיים בריא לטווח הארוך. כך, נוסח המונח "מנה מותרת", המאפשר לכל מי שבוחר בדיאטה קלאב ליהנות ממנה שבדיאטות אחרות הייתה אסורה בתכלית האיסור. המנה הזו יכולה להיות ג'חנון עב כרס, גלידה נוטפת רוטב שוקולד, בורקס תרד שזה עתה יצא מהתנור, או כל דבר אחר שאמנם הוא עתיר קלוריות – אבל בלעדיו נפגמת באופן ממשי איכות החיים של מי שהתחיל דיאטה. הידיעה כי פעם בשבוע מותר לאכול את הדבר ה"משמין" (ולמעשה, לא רק מותר אלא חובה לאכול) דווקא תורמת להרזיה, שכן היא מנטרלת את אחת הסכנות הגדולות בכל דיאטה – ה"מעידות" הקטנות שהופכות לשבר גדול.

בנוסף, בשיטת דיאטה קלאב אוכלים 6 ארוחות ביום – ומקפידים על כך. אי אפשר "לשמור" ארוחה למחר, שכן הגוף חייב ללמוד שאוכל מגיע אליו במרווחים קבועים ולא לפתח תחושות רעב ומצוקה. הארוחות (המורכבות בשיתוף פעולה צמוד עם דיאטנית מומחית) מגוונות במיוחד – כדי לספק לגוף את כל צרכיו ולנפש את הגיוון שלו היא כל כך זקוקה – וצנועות: אחת ההמלצות של אנשי דיאטה קלאב היא לאכול בצלחות בינוניות בגודלן, על מנת להימנע מ"אכילה עם העיניים". כמו כן יש למצוץ סוכרייה חמוצה קשה פעמיים ביום, לפני ארוחות הצהריים והערב.

דגש חשוב נוסף הוא להימנע מהפחתה של כמויות האוכל המומלצות כדי להשיג ירידה מהירה במשקל. דיאטה מהירה היא קונספט שגוי מן היסוד, ואילו ירידה מתונה אך עקבית במשקל תבטיח הצלחה לאורך זמן.

אכילה רגשית

קבוצת אנשיםלצד השינוי בתזונה, דיאטה קלאב מספקת כאמור גם תמיכה – בין אם על-ידי קבוצה ובין אם על-ידי דיאטנית באופן אישי. צרת רבים, אמרו כבר חז"ל, היא חצי נחמה, ובהתאם מאמץ משותף מכפיל את סיכויי ההצלחה. כשחווים דיאטה עם עוד אנשים, הרבה יותר קל להתמודד עם האתגרים והקשיים, בזכות היכולת לשתף במקום שאין בו כלל שיפוטיות. גם האפשרות לעזור לזולת מעצימה את החווים דיאטה בדיאטה קלאב ומשפרת את סיכויי הצלחת הדיאטה שלהם.

בנוסף, מלווים את המרזים בדיאטה קלאב אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה, שנותנים מענה לפן הרגשי של הדיאטה, ובעיקר מסייעים לאנשים לעבור גם את הימים הפחות טובים – ולכל אחד יש ימים פחות טובים – כך שמופחתת סכנת הייאוש והפרישה מהדיאטה.

עלות

לתמיכה הצמודה יש כמובן מחיר – בעיקר כספי. מדובר בהוצאה נוספת של כמה מאות שקלים לחודש (סדר גודל של כ- 250 עד 300 ₪), אם כי סביר להניח שמי שכבר ניסה דיאטות רבות ומבין כי עבורו התמיכה הקבוצתית והרגשית היא פקטור מכריע, ימצא את המשאבים הכספיים הנדרשים. במקרים מסוימים, בעיקר כשמדובר באנשים תלותיים מטבעם, מתפתחת תלות של האדם באנשי דיאטה קלאב, תלות שמחייבת אותו להמשיך את הקשר העסקי כל עוד הוא מעוניין להמשיך בדיאטה (ודיאטה היא הרי לכל החיים…)