content top

סדנאות הרזיה

לכאורה כולנו מומחים לדיאטה. אנחנו יודעים אילו מזונות עשירים בפחמימות, לכמה חלבונים הגוף שלנו זקוק, איפה מסתתרות קלוריות מיותרות, שחשוב לשתות הרבה מים ושכדאי לספר לכמה שיותר אנשים דר דפנה לבשהתחלנו דיאטה (כדי ליצור מחויבות רבה ככל האפשר לתהליך). ובכל זאת, למרות הידע הרחב שלנו בתחום – ומי שאינו בקיא, הקלדה של המילה "דיאטה" בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר, תוביל אותו לאינספור אתרים והמון המון עצות וטיפים – ועל אף הניסיון העשיר של כל מי שרוצה לרדת במשקל, ניסיון שעוזר לו לזהות מהמורות עוד בטרם ייפול לתוכן, למרות כל אלה עדיין רוב הדיאטות נידונו לכישלון. כדי לשפר בכל זאת את אחוזי ההצלחה ואת סיכויי העלמת הקילוגרמים העודפים אחת הדרכים המומלצות היא פנייה לסדנת הרזיה.

אירגונים וחברות:  לפרטים והצטרפות לסדנת ההרזיה בהנחייתה של ד"ר דפנה לב, מלאו את הפרטים בטופס בצד שמאל! בהצלחה!

ישנם סוגים רבים של סדנאות המיועדות למבקשים לרדת במשקל. חלק מהן מתמקדות בצד התזונתי (סביר להניח שבהנחייתה של דיאטנית קלינית או תזונאית מתחום הנטורופתיה), אחרות שמות דגש על הפן ההתנהגותי (לרוב בהנחיית מאמנים אישיים שמנסים למצוא נישה ייחודית), יש כאלה שהאלמנט הספורטיבי זוכה בהן להתייחסות מעמיקה (בדרך כלל בסדנאות המועברות במכוני כושר למיניהם), ויש כאלה המיועדות למשפחה שלמה שעוברת ביחד את התהליך הלא פשוט (התמודדות בצוותא עם האתגר משפרת, מסתבר, את סיכויי הצלחה).

סדנת ההרזיה שעובדת לא פחות היא סדנת הרזיה במקום העבודה. אירגונים מפעלים וחברות שרוצים לתת לעובדים ערך מוסף ובריא מחד, ולראות את ההשקעה חוזרת בצורת עבודה יותר יעילה, משקיעים בסדנת הרזיה שמגיעה עד לחדר הישיבות המחלקתי.

אין ספק שהעובדים הבריאים יותר גם יהיו מגובשים יותר, דבר שיתרום לאוירת ה'ביחד' שיש בעבודה.

אין ספק שפחות הפסד ימי עבודה, מצב רוח יותר טוב, חיוניות ריכוז זיכרון  ותפקודים קוגנטיבים משופרים יושגו בדרך מועילה של סדנת הרזיה פנים אירגונית ולא מעמדית.

אירגון שמחפש כיצד לתרום לעובד באופן חדשני ייחודי ומעשי, יפנה לתחום הדיאטה הקבוצתית במקום לתת מתנות חומריות או בונוסים על הישגים, שלאחר שבוזבזו- נשכחו.

סדנת הרזיה – יתרונות

כאמור, לא כל סדנת הרזיה דומה לרעותה והדגשים שונים, אולם בסופו של דבר יש לא מעט קווי דמיון ביניהן, במיוחד בכל הקשור ליתרונות הטמונים בהן:

ראשית, דיאטה היא תהליך לא קל שכמעט תמיד כולל לא מעט רגעי תסכול. כשעוברים את התהליך לבד, לא תמיד יש אוזן קשבת וכתף תומכת, כך שרגעים של רפיון ידיים עלולים להפוך לימים של ייאוש ולמשברים המובילים לנטישת התזונה הנכונה ומעבר חד לקיצוניות שלה. כשעוברים את התהליך בקבוצה, שכל חבריה חווים רגשות דומים וגם להם לא קל להתמיד בדרך החדשה – למרות הפרס המפתה הממתין בסופה, ובעצם כבר במהלכה – הרבה יותר קל להתמודד עם קשיים ולהימנע מנפילה לתהומות של ייאוש.

יתרון נוסף של סדנת הרזיה הוא יצירת המחויבות אצל משתתפיה – אחרי שמגיעים מספר פעמים (בדרך כלל בתדירות של פעם בשבוע) למפגשים, וכבר נוצרים קשרים בין חברי הקבוצה, ישנה גם מוטיבציה גבוהה יותר להוכיח להם (ולא רק לעצמכם) שאתם עומדים ביעדים שהוצבו לכם.

כמובן שבנוסף לאלה, מעניקה סדנת הרזיה ידע מקצועי שלא יסולא בפז. גם אם האינטרנט גדוש במידע אודות התחומים השונים הרלוונטיים לדיאטות – ובפרט בכל הקשור לתזונה, פעילות גופנית, אורח חיים בריא והנעה לפעולה – הרי שדיאטנית קלינית או תזונאית היא מקור סמכות של ממש, וניתן לדעת בוודאות שהיא מעודכנת בכל המחקרים האחרונים ובקיאה בכל הניואנסים הספציפיים עבור מבנה גופכם והצרכים שלכם.

תזונאית טבעית שלמדה את רזי תוספי התזונה הייעודיים תוכל להעשיר אתכם גם בחומרים טבעיים שמטפלים בתסמינים הקשורים לדיאטה, תשוקה למתוק, נפילות במצב הרוח, רעב כרוני ועוד…

תהליך ארוך טווח ולא דיאטת כסאח

מספר המפגשים בכל סדנת הרזיה שונה, אולם בכל מקרה מדובר בתהליך ארוך טווח, שהרי כל מומחה בתחום התזונה – וגם מי שאינו מומחה, בעצם – יזהיר אתכם מפני הסכנות הטמונות בדיאטת כסאח זו או אחרת.

מאחר שמדובר בתהליך, ברוב המקרים ישנה התחייבות להגיע לסדרה של לפחות 10-12 מפגשים – על-מנת לצבור ידע נרחב מספיק לשינוי החיים וגם כדי להטמיע באפקטיביות את ההרגלים החדשים.

בפרט חשוב להימנע מדיאטות כסאח וישנה חשיבות רבה להמשכיות ולהתמדה כשמדובר בגילאים צעירים. למרבה הצער, ילדים ובני נוער רבים סובלים מעודף משקל – דבר שמסכן את בריאותם, ובנוסף יוצר מצוקות רגשיות וחברתיות קשות. לעיתים מתגלה קושי נוסף של צעירים להבין את רכיבי המזון אותם הם צורכים ולכן נדרש גם לימוד אנגלית מדוברת שיעזור להם להתמודד עם תוויות על מוצרים. עבורם תוכננו סדנאות מיוחדות שבהן הם לומדים לבנות תפריט שגם יכיל את כל אבות המזון הנחוצים להם לשם גדילה תקינה וגם יוביל לירידה במשקל ולתחושה טובה יותר. ילדים המגיעים לסדנאות אלה עושים זאת ברוב המקרים בלוויית הוריהם, או לפחות אחד מהם, כדי לגייס את המשפחה כולה למלחמה בשומן המסוכן.

היתרונות בסדנת הרזיה בתוך החברה הן שהעובד לא מתעצל להיכנס לביתו ולצאת שוב למקום המפגש לאחר שנעדר כל היום מהבית, לעומת זאת כאשר הסדנה מגיעה לאירגון, להישאר עוד שעה, זה עניין נוח.

היכרות בין אישית של חברי אותו ארגון: בסדנת הרזיה יש הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים שלא היו יכולים להיווצר רק תוך כדי העבודה.

בסדנת ההרזיה לומדים להכיר את האישיות המורכבת אחד של השני ולהיות לעזר בזמן העבודה.

את הסדנאות לארגונים וחברות מעבירה ד"ר דפנה לב מומחית בספורט ותזונה טבעית.

ד"ר דפנה לב, בת 40 , אם ל 3 ילדים, תושבת באר שבע רואה את ייעודה בעזרה משמעותית לאוכלוסייה בתחום התזונה והבריאות.

ד"ר דפנה לב עובדת  בכל הארץ במתן סדנאות והרצאות לארגונים וקבוצות בתחום ספורט-תזונה-מחשבה והקשר שלהם להצלחה בדיאטה.

לד"ר דפנה לב יש ניסיון אדיר ורצון כביר להבריא את המצב בכל רובדי האנשים והילדים, ולתת לכולם הזדמנות ליהנות מהחיים.

להצטרפות לסדנת ההרזיה הקרובה, של ד"ר דפנה לב, מלאו את הפרטים בטופס בצד שמאל! בהצלחה!