content top

דיאטת HCG

הבהרה: דיאטה זו, כמו דיאטות אחרות שמפורסמות באתר, אינה מומלצת על ידי הנהלת האתר! היא רשומה כאן במסגרת סיקור של סוגי הדיאטות השונות.

דיאטת HCG פותחה במאה הקודמת על ידי דר' סימונס, רופא בריטי שעבד בקליניקה פרטית ברומא ללקוחות עמידים שרצו לפתור במהירות בעיית משקל עודף וכן לשפר את המראה החיצוני שלהם.

 

דר' סימונס – ממציא הדיאטה

 

דר' סימונס שם בתור מטרת חייו לגלות את הסיבה האמיתית להשמנת יתר ועודף משקל וכן לפתח את הפתרון המלא שיעבוד על כל אדם ויפתור פעם אחת ולתמיד את בעיית השומן העודף. כיוון שהוא התייחס להשמנת יתר בתור הפרעה במנגנוני הבקרה על חילוף החומרים בגוף האדם, הוא הבין שכל דיאטה רגילה שמבוססת על לאכול פחות לא תעשה הבדל משמעותי אצל המטופל.

כתוצאה מהמחקר, שבסך הכל לקח לו 40 שנה, דר' סימונס פיתח שיטה שמאפשרת תוך זמן קצר לאזן את חילוף החומרים בגוף וכן להשיל את השומנים המיותרים פעם אחת ולתמיד.

 

הפרעת חילוף החומרים

 

השאלה הראשונה, שדר' סימונס שם לעצמו, הייתה – מה גורם להשמנת יתר? למה שום דיאטה רגילה לא נותנת פתרון משביע רצון, שזה אומר – העלמת כל השומן המיותר בגוף וכן שמירה על הגוף הרזה לאורך שנים לאחר מכן על ידי תזונה מאוזנת רגילה ופעילות ספורטיבית מתונה למדי.

לפי התיאוריה שהוא פיתח, באיזשהו שלב בחיי האדם או באופן תורשתי, מנגנון מסוים במוח מפסיק לתת הוראות למערכת העיכול אכן לעכל כל אוכל שנכנס פנימה. כתוצאה, הגוף אינו מסוגל לעבד את כל המזונות ומתחיל לשים חלק נכבד מהקלוריות בצד, במאגרים שמיד ננעלים ולא ניתנים לגישה קלה.

 

3 סוגי שומן

 

התגלית הראשונה שלו הייתה שקיימים 3 סוגי שומן בגוף האדם:

  • שומן מבני.
  • שומן זמין באופן מיידי.
  • השומן הרע.

שומן מבני מרפד איברים שונים בגוף ומונע נזק. למשל, מתחת לעור קיימת שכבת שומן חשובה מאוד ששומרת על חום הגוף שלא יעלה או ירד בפתאומיות.

שומן זמין באופן מיידי – זהו שומן שגוף מסוגל להפוך אותו לאנרגיה במהירות רבה מאוד.

השומן הרע – אותו השומן, שאפשר למצוא בכרס, מותניים, ידיים עליונות, צוואר ומקומות אחרים אצל נשים וגברים, שבדיוק מהם היינו רוצים להיפתר ביעילות.

אך הבעיה היא שגוף יעשה הכל, ישרוף שומן מבני, יעלים שרירים אבל לא ייתן לשחרר את השומן הרע – הוא נשאר נעול.

 

פעולת HCG

 

את התגלית השנייה דר' סימונס עשה כאשר שם לב שבהודו, כאשר נותנים לבנים שמנים HCG – חומר שמופק במקור משתן של אישה בהיריון, צורת הגוף של אותו הבחור משתנה. מה שקורה הוא, שמאגרי שומן גדולים מתחילים לנוע בגוף מהמקומות הרגילים שלהם.

זה נתן לו רעיון שכאשר HCG נוכח בגוף, השומן שהיה נעול לפני זה הופך להיות זמין לגוף וניתן לשרוף אותו בתור אוכל. מסתבר שאותו השומן יכול לספק בין 1,500 עד ל- 4,000 קלוריות ליום! הוא הניח שצריך להקטין באותו הזמן אספקת המזון הרגיל לגוף, ובכך אפשר יהיה לצפות שמשקל האדם ירד במהירות.

זה בדיוק מה שקרה! אולם התברר, שלא כל מזון שאוכלים יחד עם HCG גורם לירידה יציבה במשקל. לכן לקח לדר' סימונס עוד 16 שנה כדי לפתח דיאטה מדויקת המכילה 500 קלוריות ביום בלבד שמבטיחה:

  1. מניעת רעב במהלך הדיאטה
  2. מניעה של כניסת הגוף למגננה כדי שימשיך לשרוף שומן.
  3. ירידה יציבה של 500 גרם בממוצע כל יום.

 

HCG היום

 

חשוב לציין שקיים בארץ מפעל בשם טבעון ביוטק שמייצר תוסף תזונה בצורת תרסיס על בסיס אצות ים בלבד ללא הורמון אנושי. לחומר זה יש פעולת HCG מוכחת שגורמת לתוצאות מעולות. עד היום אלפי אנשים עברו את התהליך של דר' סימונס בהצלחה רבה בארץ ובחו"ל.

 

FDA ו- משרד הבריאות

 

חשוב מאוד לציין שבשנה האחרונה יצאו שתי אזהרות, אחת בארה"ב על ידי ה – FDA והשנייה בישראל על ידי משרד הבריאות. שתיהן מתריעות נגד חומרים שמכילים הורמון אנושי בכל צורה שהיא.

בשתי האזהרות הוסבר שבידי ה – FDA או משרד הבריאות אין הוכחות חד משמעיות בנוגע ליעילות של HCG לירידה במשקל. אין שום אזהרה בנוגע לבטיחות השימוש אפילו בהורמון עצמו ואין שום אזהרה לגבי תוסף תזונה צמחי.

מצד שני, ישנם כיום אלפי מקרים של אנשים שהשילו בין 5 ל 30 ק"ג עם דיאטת HCG – במיוחד אם השתמשו בדיאטת דר' סימונס המקורית ללא שינויים או סילופים.

 

לסיכום

 

דיאטת HCG – דיאטת דוקטור סימונס המקורית עובדת! היא קיימת בעולם כבר מעל 40 שנה, ולמרות מאמצים שונים להשתיק את התגלית המדהימה של דר' סימונס, האמת ממשיכה לצוץ. התהליך החכם הזה מאפשר לכל אדם בזמן קצר של 23 עד 40 יום לפתור בעיית חילוף החומרים שקשורה להשמנת יתר ומשקל עודף ובכך למנוע סיבוכים בריאותיים רבים בהווה או בעתיד.