content top
תזונה נכונה בתקופות של עבודה בחו"ל

תזונה נכונה בתקופות של עבודה בחו"ל

מי ששוהה בחוץ לארץ לתקופות קצרות או ארוכות במסגרת עבודה בחו"ל, פועל בדרך כלל תחת לוח זמנים עמוס. בין אם מדבר בנסיעות עסקים קצרות ותכופות במהלך השנה, בין אם עבודה בחו"ל בשבילכם היא עבודה עונתית של מכירות בקניונים, עבודה בהובלות, או כל סוג אחר של עבודה, סביר להניח שאין לכם שפע של זמן פנוי. התוצאות השליליות של שילוב כזה של עומס בעבודה, ביחד עם פיתויים רבים, הן אכילה לא מאוזנת וויתור על פעילות גופנית מספקת. מעטים הם האנשים שמקפידים על דיאטה מאוזנת בזמנים של עבודה בחו"ל וניתן, באמצעות הקפדה על כמה כללים פשוטים, גם לשמור על הגזרה וגם להרגיש, בסופו של יום, הרבה יותר טוב.

עקרונות של דיאטה

לגוף שלנו לא איכפת אם אנחנו עובדים בארץ או שאנחנו מבצעים את תפקידנו במסגרת עבודה בחו"ל. אם נאכל יותר מידי, הגוף שלנו ישמין. אם לא נקפיד על תזונה נכונה ונכניס לגופנו יותר מידי שומנים, פחמימות, מלחים וסוכרים, ופחות מידי ויטמינים וסיבים תזונתיים, אנחנו נהיה חשופים יותר להשמנה ולהתפתחות של מחלות שונות כמו סוכרת, מחלות לב וכלי דם וכן הלאה.

גם ההיבט השני של דיאטה, מלבד ההקפדה על תזונה נכונה, חשוב מאוד. הקפדה על פעילות גופנית מסייעת לשמור על בריאות תקינה, לאזן את צריכת עודפי הקלוריות, ולהבין באמת את משמעות המשפט 'נפש בריאה בגוף בריא'.

עבודה בחו"ל ודיאטה

אם אתם נמצאים לא מעט בנסיעות לחו"ל; אם עבודה בחו"ל היא משהו שאתם מתכננים לעתיד הקרוב, או שתרצו לסייע לידיד שעומד לנסוע לחו"ל בקרוב, תוכלו לקרוא מיד על כמה דרכים, לא מסובכות ליישום, שיסייעו להבין שתהליך של דיאטה בחו"ל איננו דבר בלתי אפשרי.

  • עבודה בחו"ל וגם טיול – גם מי שעבודתו כרוכה בשעות ארוכות, בישיבות לתוך הלילה, במכירות מדלת לדלת או בעבודות מכירה בעגלות בקניונים, יכול למצוא זמן למעט בילויים והנאה. בילוי מהנה לא חייב להיות ארוחה במסעדה, אלא גם טיול רגלי בחיק הטבע. ואם יש לכם אפשרות, מה דעתכם על טיול אופניים? במקומות רבים בחו"ל ניתן לשכור אופניים למשך פרקי זמן קצרים או ארוכים, ולדווש בעיר או מחוצה לה.
  • דיאטה במסעדה – מי שנמצא בנסיעות עבודה, מוצא את עצמו פעמים רבות אוכל במסעדה, בלוויית שותפים עסקיים או חברים לעבודה. באופן טבעי, ארוחה במסעדה נתפסת כבילוי, כיציאה מהשגרה. בתור שכזאת קל ליפול למלכודת שאומרת שבזמן בילוי אפשר להרשות לעצמנו יותר מכרגיל. אין ספק שהגבלות חמורות מידי אינן אפקטיביות, עבור מרבית האנשים, אבל אין צורך ללכת לקיצוניות של הצד השני. כמעט בכל מסעדה ניתן למצוא מנות בריאות, ולסעוד תוך שמירה על איזון נכון ותזונה בריאה. נסו לקבוע לכם כלל שמתיר לכם חריגות מידי פעם, מה שיאפשר לכם לא לחוש מוגבלים מידי, ולהתמיד בדיאטה כזו גם בנסיעות עסקים רבות או ממושכות.
  • פעילות גופנית בקטן – מי שעובד במשך שעות ממושכות, מוצא את עצמו מותש וחסר אנרגיה. אי לכך מתקשים אנשים רבים לעסוק בפעילות גופנית בזמנים של עבודה בחו"ל. גם מי שעובד קשה, יוכל למצוא את הדרכים לבצע מעט פעילות גופנית, אפילו בתוך סדר יום דחוס. שימוש במדרגות במקום במעלית, ביצוע תרגילי כושר למשך 5 או 10 דקות פעמיים ביום, בחדר או בחדר הכושר של המלון, לא רק ישפרו את בריאותכם, אלא גם יאפשרו לכם לחוש הרבה יותר רעננים ונמרצים.
  • לשתות מים, והרבה – דיאטה ומים הולכים יפה מאוד ביחד. שתיית מים מסייעת להרגיש מלאים ושבעים יותר, והיא גם בריאה הרבה יותר ממיצים ממותקים, ומשקאות חמים עתירי קפאין.
  • אם יש לכם אזרחות פורטוגלית ואתם בעלים של עסק שנמצא באירופה, חשוב להקפיד על תזונה נכונה ולמצוא מקומות במוכרים מוצרים ישראלים, שאתם רגילים לאכול גם בארץ כשאתם בדיאטה.

למידע נוסף לגבי דיאטה בחו"ל לחצו כאן.

 

468 ad

Comments are closed.